Skorzystaj z formularza kontaktowego i zamów rozmowę z naszym Ekspertem. Oddzwonimy do Ciebie w ciągu 48h i omówimy dalsze kroki! Ustalimy dogodny dla Ciebie termin wizyty. Nasz Ekspert przyjedzie do Twojej firmy lub domu i przeprowadzi bezpłatny audyt oraz przedstawi wycenę instalacji. Przedstawimy Ci możliwe źródła dofinasowania Twojej instalacji fotowoltaicznej oraz ulgi podatkowe, z których możesz skorzystać po realizacji inwestycji. Pomożemy w uzyskaniu taniego finansowanie w postaci kredytu lub leasingu, dzięki któremu możesz zacząć oszczędzać już teraz. Umowę podpiszemy w Twoim domu, firmie lub online. Wszystkie formalności związane ze zgłoszeniem mikroinstalacji do sieci energetycznej załatwimy za Ciebie! UUzgodnimy z Tobą dogodny termin montażu fotowoltaiki. Standardową instalację fotowoltaiczną zamontujemy w ciągu 1 dnia. Gwarantujemy profesjonalny serwis oraz doradztwo w zakresie funkcjonowania Twojej instalacji. Jesteśmy do Twojej dyspozycji przez cały okres gwarancyjny.
Instalacja wykonana przez największą grupą energetyczną w kraju. Rozwijamy odnawialne źródła energii i prowadzimy w zielonej zmianie polskiej energetyki! Gwarancję, wsparcie po montażu oraz serwis pogwarancyjny. Sprawdzone komponenty w najlepszych cenach. Wypełnij krótki formularz, a nasz Ekspert skontaktuje się z Tobą w ciągu 48h i przedstawi optymalne rozwiązanie dla Twojego domu.
Zdobądź kontrolę nad swoimi wydatkami za energię elektryczne i stań się częścią nowego ruchu z ECB Polska - wierzymy, że każdy powinien mieć dostęp do czystej i niedrogiej energii. Sprawdź, jak opłacalna jest instalacja fotowoltaiczna. Niech liczby mówią same za siebie – policz z pomocą kalkulatora, ile zaoszczędzisz, samodzielnie produkując energię elektryczną!Magazyn energii z instalacją fotowoltaiczną zapewni Ci bezpieczeństwo w przypadku awarii zasilania. Niezależność i wygoda jest na wyciągnięcie Twojej ręki!
Dlaczego ECB Polska to dobry wybór?
Zamów magazyn energii z instalację fotowoltaiczną od ECB Polska!
Darmowa konsultacja
Bezpłatny audyt i wycena
Pozyskanie dofinansowania
Finansowanie kredyt/leasing
Umowa i pozostałe formalności
Profesjonalny montaż
Uruchomienie Twojej instalacji
Co zyskujesz wybierając magazyn energii z instalacją fotowoltaiczną od ECB Polska
Zostaw kontakt - zadzwonimy do Ciebie!
Policz ile zyskasz
Mój Prąd 5.0
W ramach nowej odsłony programu Mój Prąd 5.0 możesz uzyskać nawet 58 tys. zł bezzwrotnej dotacji na fotowoltaikę dla gospodarstwa domowego. Sprawdź kto i na jakich warunkach może ubiegać się o takie wsparcie.
Fotowoltaika niesie szereg korzyści. Od finansowych, poprzez środowiskowe, do tych związanych z bezpieczeństwem oraz stabilnością energetyczną domu. Korzystając z naszej oferty, wybierasz sprawdzonego i bezpiecznego partner, fachową obsługę na każdym jej etapie.
- dla instalacji fotowoltaicznej do 6 000 zł*,
- dla instalacji fotowoltaicznej z dodatkowym urządzeniem (magazyn energii, pompa ciepła, itd. ) do 7 000 zł*,
- dla magazynów energii do 16 000 zł*,
- dla pomp ciepła w przypadku inwestycji w instalację fotowoltaiczną do 28 500 zł*.
*Dofinansowanie nieprzekraczające 50% kosztów kwalifikowanych.
Często zadawane pytania:
Czy w przypadku zmiany mocy umownej lub mocy przyłączeniowej po 1 kwietnia 2022 r. przez prosumenta rozliczanego w modelu opustów zmieni się również sposób rozliczenia?
W takiej sytuacji sposób rozliczania prosumenta nie zmienia się. Fakt modernizacji mikroinstalacji nie wpływa na obowiązek zakupu energii elektrycznej wyprodukowanej w mikroinstalacji. Należy jednak mieć na uwadze, że moc instalacji odnawialnego źródła energii po modernizacji, nie może być wyższa niż 50 kW. Możliwa jest natomiast zmiana przelicznika rozliczeniowego u prosumentów w związku ze zwiększeniem łącznej mocy elektrycznej zainstalowanej w mikroinstalacji.
Czy w przypadku zmiany grupy taryfowej (np. z Cx na Gx) przez prosumenta rozliczanegow systemie opustów zmieni się również sposób rozliczenia?
Nie. Zmiana grupy taryfowej przez prosumenta dotychczas rozliczanego w oparciu o system opustów nie powoduje konieczności zmiany sposobu rozliczenia.
Czy przepisanie licznika na nowego Odbiorcę po 1 kwietnia 2022 r. spowoduje zmianę rozliczenia?
Nie. Zmiana odbiorcy źródła wytwórczego, dotychczas rozliczanego w systemie opustów, nie spowoduje zmiany sposobu rozliczeń. Nowy odbiorca będzie mógł być nadal rozliczany w systemie opustów.
Sprzedawca energii prowadzi konto rozliczeniowe dla prosumenta energii odnawialnej, prosumenta zbiorowego energii odnawialnej lub prosumenta wirtualnego energii odnawialnej, czyli tzw. konto prosumenta. Zapisuje na nim ilości i wartości energii elektrycznej, o których mowa w ustawie o OZE, oraz wynikającą z nich kwotę należną prosumentowi za energię elektryczną wprowadzoną do sieci, czyli tzw. depozyt prosumencki.
Depozyt prosumencki przeznaczany jest na rozliczenie zobowiązań prosumenta wynikających z zakupu energii elektrycznej od sprzedawcy prowadzącego konto prosumenta.
Wartość depozytu prosumenckiego dot. danego miesiąca kalendarzowego jest ustalanai przyporządkowywana do konta prosumenckiego w kolejnym miesiącu kalendarzowym. Depozyt ten może być rozliczany na koncie prosumenckim przez 12 miesięcy od dnia przypisania kwoty na tym koncie. Po upływie wskazanych 12 miesięcy, na podstawie przepisów ustawy o OZE, niewykorzystane lub niezwrócone środki są umarzane.
Na rozliczenie ze sprzedawcą w pierwszej kolejności przeznaczane są środki o najstarszej dacie przypisania do konta prosumenta jako depozyt prosumencki.
Sprzedawca dolicza do konta prosumenta wartość energii elektrycznej wytworzonej i niezużytej przez prosumenta energii odnawialnej lub prosumenta zbiorowego energii odnawialnej, który korzystał z rozliczenia na zasadach systemu opustów w okresie od 1.04.2022 do 30.06.2022, a zgłoszenie przyłączenia mikroinstalacji do OSD było wykonane od 1.04.2022. Wartość energii elektrycznej wytworzonej i niezużytej, wyznacza się na podstawie miesięcznej rynkowej ceny energii elektrycznej ustalanej zgodnie z przepisami prawa.
Cena energii zostanie określona zgodnie z ustawą o OZE i będzie mieć charakter ceny urzędowej.
Nie. Klienci dotychczas rozliczani w systemie opustów nie muszą składać żadnych oświadczeń, by nadal korzystać z tego systemu rozliczeń.
Tak. Prosument dotychczas rozliczany w systemie opustów może wystąpić o zmianę sposobu rozliczenia na system net-billing. W tym celu powinien nie później niż 21 dni przed początkiem kolejnego kwartału, złożyć pisemne oświadczenie do sprzedawcy energii elektrycznej o skorzystaniu z zasad prowadzenia rozliczeń wartościowych (system net-billing).
Zasady prowadzenia rozliczeń wartościowych stosuje się od pierwszego dnia kolejnego kwartału, lecz nie wcześniej niż od 1 lipca 2022 r., przez okres 15 lat, skrócony o okres korzystania przez tego prosumenta energii odnawialnej z rozliczeń prowadzonych w systemie opustów.
Sposób naliczania energii zmieni się po stronie systemu pomiarowego OSD. Aktualnie zainstalowane liczniki już dziś umożliwiają prowadzenie rozliczeń z wykorzystaniem metody wektorowej. Według nowych zasad, należności za usługi dystrybucyjne zależne od ilości energii pobranej będą naliczane od ilości energii po sumarycznym bilansowaniu.
System fotowoltaiczny składa się z paneli słonecznych, które przetwarzają promieniowanie słoneczne na prąd elektryczny. Kluczowym elementem systemu jest inwerter, który konwertuje prąd stały na prąd zmienny, wymagany przez urządzenia elektryczne. W zależności od skomplikowania systemu, wygenerowana energia elektryczna może być wykorzystywana natychmiast, przechowywana do późniejszego użytku lub odsprzedana do sieci.
Tak, pomagamy przy wszystkich formalnościach związanych z finansowaniem instalacji fotowoltaicznych.
Przyłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci jest dla właścicieli bezpłatne. Opłaty przyłączeniowe, koszty montażu licznika dwukierunkowego leżą po stronie operatora.
Koszty poniesione na instalację fotowoltaiki zwracają się średnio w ciągu 5-6 lat. Dotacje z programu „Mój Prąd” i odliczenie ulgi podatkowej dodatkowo skraca ten czas.
W przypadku, gdy instalacja wytworzy więcej energii elektrycznej niż potrzebujemy, można ją magazynować w akumulatorach lub przesyłać do sieci elektroenergetycznej.
Do rozliczania nadwyżek produkcji energii elektrycznej po 1.04.2022r. został wprowadzony system Net-Billing.
Rozliczenie fotowoltaiki w systemie net-billingowym polega na sprzedaży energii do sieci, którą można później odkupić, a rozliczyć w okresie 12 miesięcy od daty wprowadzenia energii. Nowy system polega na rozliczeniach finansowych. W depozycie, który zastępuje wirtualny magazyn energii, jest gromadzona kwota wynikająca z rozliczenia oddanej do sieci energii oraz energii z sieci odebranej.
Wielkość instalacji jest dobrana indywidualnie do potrzeb użytkownika, a specjalna aplikacja umożliwia monitorowanie produkcji.
Najnowsze technologie i dobrej jakości materiały a także staranny i profesjonalny montaż pozwala na użytkowanie instalacji nawet kilkadziesiąt lat.
Czy Klient, który złoży do OSD (Operatora Systemu Dystrybucyjnego) wniosek o przyłączenie mikroinstalacji do sieci przed 31 marca 2022 r. będzie mógł być rozliczany w systemie opustów, jeżeli wniosek ten wymagać będzie poprawy (po 31 marca 2022 r.)?
W takim przypadku Klient będzie rozliczany w oparciu o model opustów, jeżeli uzupełni lub poprawi złożony wniosek o przyłączenie mikroinstalacji do sieci elektroenergetycznej w wyznaczonym terminie. Zgodnie z nowelizacją ustawy o OZE (odnawialnych źródłach energii), w przypadku, gdy zgłoszenie Prosumenta energii odnawialnej złożone do właściwego OSD w terminie do 31 marca 2022 r. jest niekompletne lub niepoprawne, to operator wzywa Prosumenta do uzupełnienia lub poprawienia zgłoszenia w terminie 14 dni od dnia otrzymania wezwania. Jeżeli Prosument nie dotrzyma wyznaczonego terminu, wówczas nie będzie mógł skorzystać z rozliczeń w oparciu o model opustów.
Jakie warunki musi spełnić Klient, który zawarł lub zamierza zawrzeć umowę z jednostką samorządu terytorialnego korzystającą z regionalnych programów operacyjnych, aby móc korzystać z rozliczenia w systemie opustów?
Klient powinien, w szczególności:
-
- do 31 marca 2022 r. podpisać z jednostką samorządu terytorialnego umowę w ramach dofinansowania z regionalnego programu operacyjnego, z którego korzysta dana jednostka,
- do 31 grudnia 2023 r. przekazać sprzedawcy energii elektrycznej pisemne oświadczenie o zawarciu ww. umowy z jednostką samorządu terytorialnego o treści wskazanej w ustawie o OZE,
- do 31 grudnia 2023 roku zgłosić do OSD przyłączenie mikroinstalacji do sieci elektroenergetycznej.
Nie musisz specjalnie przygotowywać swojego dachu. Nasze ekipy wykonują wszystkie prace bez zbędnej ingerencji w pokrycie dachowe, a cały dach będzie całkowicie bezpieczny w czasie montażu.