Zastanawiasz się nad instalacją fotowoltaiczną? Wybierz EKO rozwiązanie od ECB Polska i ciesz się instalacją fotowoltaiczną od PGE. Produkuj własną naturalną i tanią energią.

Dlaczego ECB Polska to dobry wybór?

 • Poprzez wybór naszej oferty przyczyniasz się do ochrony środowiska i stajesz się częścią ekologicznej rewolucji.
 • Dostarczamy rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb, korzystając z najnowszych technologii.
 • Dzięki naszemu partnerstwu z PGE, największą grupą energetyczną w Polsce, gwarantujemy wieloletnią ochronę i bezpieczeństwo Twojej instalacji.
Zamów rozmowę

Zamów instalację fotowoltaiczną od PGE w ECB Polska!

 • Darmowa konsultacja

  Skorzystaj z formularza kontaktowego i zamów rozmowę z naszym Ekspertem. Oddzwonimy do Ciebie w ciągu 48h i omówimy dalsze kroki!

 • Bezpłatny audyt i wycena

  Ustalimy dogodny dla Ciebie termin wizyty. Nasz Ekspert przyjedzie do Twojej firmy lub domu i przeprowadzi bezpłatny audyt oraz przedstawi wycenę instalacji.

 • Pozyskanie dofinansowania

  Przedstawimy Ci możliwe źródła dofinasowania Twojej instalacji fotowoltaicznej oraz ulgi podatkowe, z których możesz skorzystać po realizacji inwestycji.

 • Finansowanie kredyt/leasing

  Pomożemy w uzyskaniu taniego finansowanie w postaci kredytu lub leasingu, dzięki któremu możesz zacząć oszczędzać już teraz.

 • Umowa i pozostałe formalności

  Umowę podpiszemy w Twoim domu, firmie lub online. Wszystkie formalności związane ze zgłoszeniem mikroinstalacji do sieci energetycznej załatwimy za Ciebie!

 • Profesjonalny montaż

  UUzgodnimy z Tobą dogodny termin montażu fotowoltaiki. Standardową instalację fotowoltaiczną zamontujemy w ciągu 1 dnia.

 • Uruchomienie Twojej instalacji

  Gwarantujemy profesjonalny serwis oraz doradztwo w zakresie funkcjonowania Twojej instalacji. Jesteśmy do Twojej dyspozycji przez cały okres gwarancyjny.

Co zyskujesz wybierając instalację fotowoltaiczną od od PGE

Instalacja wykonana przez największą grupą energetyczną w kraju.

Rozwijamy odnawialne źródła energii i prowadzimy w zielonej zmianie polskiej energetyki!

PGE oferuje wieloletnią gwarancję, wsparcie po montażu oraz serwis pogwarancyjny.

Sprawdzone komponenty w najlepszych cenach, dostarczane przez PGE.

Zostaw kontakt - zadzwonimy do Ciebie!

Wypełnij krótki formularz, a nasz Ekspert skontaktuje się z Tobą w ciągu 48h i przedstawi optymalne rozwiązanie dla Twojego domu.

Imię i nazwisko
Podaj imię i nazwisko
Podaj imię i nazwisko
Telefon
Numer telefonu
Numer telefonu
Kod pocztowy
Podaj kod pocztowy
Podaj kod pocztowy
E-mail
Podaj adres e-mail
Podaj adres e-mail
Zapoznaj się
dodatkowe informacja o ochronie danych osobowych

Pani/Pana dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu będą przetwarzane przez ECB Polska Sp. z o.o. w celu prowadzenia bazy podmiotów potencjalnie zainteresowanych zmianą sprzedawcy energii elektrycznej, zawarciem nowej umowy sprzedaży energii elektrycznej lub instalacją fotowoltaiki, bądź pompy ciepła, w tym przekazywania informacji marketingowych w przedstawionym zakresie.Jeżeli nie wyraża Pan/Pani chęci na otrzymywanie ofert i informacji marketingowych od ECB Polska Sp. z o.o. na wskanazy numer telefonu lub adres e-mail prosimy o ich nie uzupełnianieECB Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Opolu (ul. Ozimska 48, 45-368 Opole) pozyskując Pani/Pana dane osobowe stała się ich administratorem. Celem przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest prowadzenie bazy podmiotów potencjalnie zainteresowanych zmianą sprzedawcy energii elektrycznej, zawarciem nowej umowy sprzedaży energii elektrycznej lub instalacją fotowoltaiki, bądź pompy ciepła, co stanowi prawnie uzasadniony interes administratora - ECB Polska Sp. z o.o. (podstawa prawna art. 6 ust 1 lit. f) RODO). Jest Pani/Pan uprawniona(y) do dostępu do swoich danych osobowych, do ich sprostowania oraz w przewidzianych prawem przypadkach, żądania ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, a także do wniesienia sprzeciwu wobec marketingu bezpośredniego. W sprawie ochrony swoich danych osobowych może Pani/Pan skontaktować się z ECB Polska Sp. z o.o. poprzez e-mail: bok@ecbpolska.pl. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych osobowych można znaleźć na stronie internetowej: Klauzule informacyjne


To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Policz ile zyskasz

Zdobądź kontrolę nad swoimi wydatkami za energię elektryczne i stań się częścią nowego ruchu z ECB Polska i instalacją fotowoltaiczną od PGE - wierzymy, że każdy powinien mieć dostęp do czystej i niedrogiej energii.

Sprawdź, jak opłacalna jest instalacja fotowoltaiczna. Niech liczby mówią same za siebie – policz z pomocą kalkulatora, ile zaoszczędzisz, samodzielnie produkując energię elektryczną!

Miesięczny rachunek za prąd

To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
0
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
1 zł
1 500 zł
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Zalecana moc instalacji

To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
0.00 kWp
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Możliwość produkcji rocznej

To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
0 kWh
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Oszczędność po 25 latach

To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
0
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Mój Prąd 5.0

 • dla instalacji fotowoltaicznej do 6 000 zł*,
 • dla instalacji fotowoltaicznej z dodatkowym urządzeniem (magazyn energii, pompa ciepła, itd. ) do 7 000 zł*,
 • dla magazynów energii do 16 000 zł*,
 • dla pomp ciepła w przypadku inwestycji w instalację fotowoltaiczną do 28 500 zł*.

Maksymalna łączna kwota dofinansowań: do 58 000 zł*

*Dofinansowanie nieprzekraczające 50% kosztów kwalifikowanych.

Termomodernizacja

Odlicz od dochodu do 53 000 zł w odniesieniu do wszystkich realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w budynkach, których jesteś właścicielem lub współwłaścicielem, nie dłużej niż przez 6 lat.

Ulgę termomodernizacyjną uzyskasz, jeśli poniesiesz wydatki na prace modernizacyjne domu jednorodzinnego. Nie możesz skorzystać z ulgi, jeśli budynek nie jest oddany do użytku

Dzięki dostępnym ulgom i dotacjom, Twoja inwestycja w mikroinstalację zwróci się jeszcze szybciej!

Często zadawane pytania:

System fotowoltaiczny składa się z paneli słonecznych, które przetwarzają promieniowanie słoneczne na prąd elektryczny. Kluczowym elementem systemu jest inwerter, który konwertuje prąd stały na prąd zmienny, wymagany przez urządzenia elektryczne. W zależności od skomplikowania systemu, wygenerowana energia elektryczna może być wykorzystywana natychmiast, przechowywana do późniejszego użytku lub odsprzedana do sieci.

Tak, pomagamy przy wszystkich formalnościach związanych z finansowaniem instalacji fotowoltaicznych.

Przyłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci jest dla właścicieli bezpłatne. Opłaty przyłączeniowe, koszty montażu licznika dwukierunkowego leżą po stronie operatora.

Koszty poniesione na instalację fotowoltaiki zwracają się średnio w ciągu 5-6 lat. Dotacje z programu „Mój Prąd” i odliczenie ulgi podatkowej dodatkowo skraca ten czas.

W przypadku, gdy instalacja wytworzy więcej energii elektrycznej niż potrzebujemy, można ją magazynować w akumulatorach lub przesyłać do sieci elektroenergetycznej.

Do rozliczania nadwyżek produkcji energii elektrycznej po 1.04.2022r. został wprowadzony system Net-Billing.

Rozliczenie fotowoltaiki w systemie net-billingowym polega na sprzedaży energii do sieci, którą można później odkupić, a rozliczyć w okresie 12 miesięcy od daty wprowadzenia energii. Nowy system polega na rozliczeniach finansowych. W depozycie, który zastępuje wirtualny magazyn energii, jest gromadzona kwota wynikająca z rozliczenia oddanej do sieci energii oraz energii z sieci odebranej.

Wielkość instalacji jest dobrana indywidualnie do potrzeb użytkownika, a specjalna aplikacja umożliwia monitorowanie produkcji.

Najnowsze technologie i dobrej jakości materiały a także staranny i profesjonalny montaż pozwala na użytkowanie instalacji nawet kilkadziesiąt lat.

Nie musisz specjalnie przygotowywać swojego dachu. Nasze ekipy wykonują wszystkie prace bez zbędnej ingerencji w pokrycie dachowe, a cały dach będzie całkowicie bezpieczny w czasie montażu.

Czy w przypadku zmiany mocy umownej lub mocy przyłączeniowej po 1 kwietnia 2022 r. przez prosumenta rozliczanego w modelu opustów zmieni się również sposób rozliczenia?

W takiej sytuacji sposób rozliczania prosumenta nie zmienia się. Fakt modernizacji mikroinstalacji nie wpływa na obowiązek zakupu energii elektrycznej wyprodukowanej w mikroinstalacji. Należy jednak mieć na uwadze, że moc instalacji odnawialnego źródła energii po modernizacji, nie może być wyższa niż 50 kW. Możliwa jest natomiast zmiana przelicznika rozliczeniowego u prosumentów w związku ze zwiększeniem łącznej mocy elektrycznej zainstalowanej w mikroinstalacji.

Czy w przypadku zmiany grupy taryfowej (np. z Cx na Gx) przez prosumenta rozliczanegow systemie opustów zmieni się również sposób rozliczenia?

Nie. Zmiana grupy taryfowej przez prosumenta dotychczas rozliczanego w oparciu o system opustów nie powoduje konieczności zmiany sposobu rozliczenia.

Czy przepisanie licznika na nowego Odbiorcę po 1 kwietnia 2022 r. spowoduje zmianę rozliczenia?

Nie. Zmiana odbiorcy źródła wytwórczego, dotychczas rozliczanego w systemie opustów, nie spowoduje  zmiany sposobu rozliczeń. Nowy odbiorca będzie mógł być nadal rozliczany w systemie opustów.