Szukasz sposobu na obniżenie rachunków za ogrzewanie i chcesz zapewnić komfort cieplny swojej rodzinie? Nasza oferta jest dla Ciebie!

Pompy ciepła z PGE to:

 • oszczędności dla domu,
 • własne ekologiczne źródło ciepła,
 • komfort i bezpieczeństwo użytkowania.
Zamów rozmowę

Zamów magazyn energii z instalację fotowoltaiczną od PGE w ECB Polska!

 • Darmowa konsultacja

  Skorzystaj z formularza kontaktowego i zamów rozmowę z naszym Ekspertem. Oddzwonimy do Ciebie w ciągu 48h i omówimy dalsze kroki!

 • Bezpłatny audyt i wycena

  Ustalimy dogodny dla Ciebie termin wizyty. Nasz Ekspert przyjedzie do Twojej firmy lub domu i przeprowadzi bezpłatny audyt oraz przedstawi wycenę instalacji.

 • Pozyskanie dofinansowania

  Przedstawimy Ci możliwe źródła dofinasowania Twojej instalacji fotowoltaicznej oraz ulgi podatkowe, z których możesz skorzystać po realizacji inwestycji.

 • Finansowanie kredyt/leasing

  Pomożemy w uzyskaniu taniego finansowanie w postaci kredytu lub leasingu, dzięki któremu możesz zacząć oszczędzać już teraz.

 • Umowa i pozostałe formalności

  Umowę podpiszemy w Twoim domu, firmie lub online. Wszystkie formalności związane ze zgłoszeniem mikroinstalacji do sieci energetycznej załatwimy za Ciebie!

 • Profesjonalny montaż

  UUzgodnimy z Tobą dogodny termin montażu fotowoltaiki. Standardową instalację fotowoltaiczną zamontujemy w ciągu 1 dnia.

 • Uruchomienie Twojej instalacji

  Gwarantujemy profesjonalny serwis oraz doradztwo w zakresie funkcjonowania Twojej instalacji. Jesteśmy do Twojej dyspozycji przez cały okres gwarancyjny.

Jakie pompy ciepła oferujemy?

W naszej ofercie znajdziesz pompy ciepła powietrze-woda dwóch typów: split lub monoblok. Dostarczamy urządzenia takich producentów jak:

 •  Panasonic,
 • Mitsubishi Electric,
 • Daikin,
 • VGE.
Napisz do nas!

Co zyskujesz montując pompę ciepła?

Oszczędność
Pompa ciepła to niski koszt eksploatacji i efektywne wykorzystanie energii - idealnie współpracuje z fotowoltaiką.

Ekologia
Do ogrzewania wykorzystujesz energię wyprodukowaną z odnawialnych źródeł - dbasz o środowisko!

Komfort
Odpowiednio dopasowane urządzenie, to komfort użytkowania - bezobsługowa praca oraz zdalne zarządzanie.

Bezpieczeństwo
Urządzenie to nie stwarza ryzyka wybuchu i zaczadzenia - jest bezemisyjne i ciche w eksploatacji.

Zostaw kontakt - zadzwonimy do Ciebie!

Wypełnij krótki formularz, a nasz Ekspert skontaktuje się z Tobą w ciągu 48h i przedstawi optymalne rozwiązanie dla Twojego domu.

Imię i nazwisko
Podaj imię i nazwisko
Podaj imię i nazwisko
Telefon
Numer telefonu
Numer telefonu
Kod pocztowy
Podaj kod pocztowy
Podaj kod pocztowy
E-mail
Podaj adres e-mail
Podaj adres e-mail
Zapoznaj się
dodatkowe informacja o ochronie danych osobowych

Pani/Pana dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu będą przetwarzane przez ECB Polska Sp. z o.o. w celu prowadzenia bazy podmiotów potencjalnie zainteresowanych zmianą sprzedawcy energii elektrycznej, zawarciem nowej umowy sprzedaży energii elektrycznej lub instalacją fotowoltaiki, bądź pompy ciepła, w tym przekazywania informacji marketingowych w przedstawionym zakresie.Jeżeli nie wyraża Pan/Pani chęci na otrzymywanie ofert i informacji marketingowych od ECB Polska Sp. z o.o. na wskanazy numer telefonu lub adres e-mail prosimy o ich nie uzupełnianieECB Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Opolu (ul. Ozimska 48, 45-368 Opole) pozyskując Pani/Pana dane osobowe stała się ich administratorem. Celem przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest prowadzenie bazy podmiotów potencjalnie zainteresowanych zmianą sprzedawcy energii elektrycznej, zawarciem nowej umowy sprzedaży energii elektrycznej lub instalacją fotowoltaiki, bądź pompy ciepła, co stanowi prawnie uzasadniony interes administratora - ECB Polska Sp. z o.o. (podstawa prawna art. 6 ust 1 lit. f) RODO). Jest Pani/Pan uprawniona(y) do dostępu do swoich danych osobowych, do ich sprostowania oraz w przewidzianych prawem przypadkach, żądania ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, a także do wniesienia sprzeciwu wobec marketingu bezpośredniego. W sprawie ochrony swoich danych osobowych może Pani/Pan skontaktować się z ECB Polska Sp. z o.o. poprzez e-mail: bok@ecbpolska.pl. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych osobowych można znaleźć na stronie internetowej: Klauzule informacyjne


To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Policz ile zyskasz

Zdobądź kontrolę nad swoimi wydatkami za energię elektryczne i stań się częścią nowego ruchu z ECB Polska i magazynem energii z instalacją fotowoltaiczną od PGE - wierzymy, że każdy powinien mieć dostęp do czystej i niedrogiej energii.

Sprawdź, jak opłacalna jest instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii. Niech liczby mówią same za siebie – policz z pomocą kalkulatora, ile zaoszczędzisz, samodzielnie produkując energię elektryczną!

Miesięczny rachunek za prąd

To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
0
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
1 zł
1 500 zł
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Zalecana moc instalacji

To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
0.00 kWp
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Możliwość produkcji rocznej

To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
0 kWh
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Oszczędność po 25 latach

To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
0
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Mój Prąd 5.0

 • dla instalacji fotowoltaicznej do 6 000 zł*,
 • dla instalacji fotowoltaicznej z dodatkowym urządzeniem (magazyn energii, pompa ciepła, itd. ) do 7 000 zł*,
 • dla magazynów energii do 16 000 zł*,
 • dla pomp ciepła w przypadku inwestycji w instalację fotowoltaiczną do 28 500 zł*.

Maksymalna łączna kwota dofinansowań: do 58 000 zł*

*Dofinansowanie nieprzekraczające 50% kosztów kwalifikowanych.

Termomodernizacja

Odlicz od dochodu do 53 000 zł w odniesieniu do wszystkich realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w budynkach, których jesteś właścicielem lub współwłaścicielem, nie dłużej niż przez 6 lat.

Ulgę termomodernizacyjną uzyskasz, jeśli poniesiesz wydatki na prace modernizacyjne domu jednorodzinnego. Nie możesz skorzystać z ulgi, jeśli budynek nie jest oddany do użytku

Dzięki dostępnym ulgom i dotacjom, Twoja inwestycja w mikroinstalację zwróci się jeszcze szybciej!

Często zadawane pytania:

Pompy ciepła przetwarzają energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych takich jak powietrze, grunt czy woda, na ciepło użytkowe. Urządzenie wykorzystuje zjawiska termodynamiczne charakterystyczne dla danego czynnika chłodniczego – jego właściwością fizyczną jest to, iż paruje w bardzo niskich temperaturach (może pobierać ciepło z otoczenia nawet przy – 25 st.C), w tym procesie pobiera ciepło z dolnego źródła. Następnie czynnik w postaci pary zostaje sprężony za pomocą sprężarki co powoduje silny wzrost jego ciśnienia i temperatury. Wytworzone w ten sposób ciepło jest oddawane poprzez wymiennik do układu grzewczego. Po oddaniu ciepła czynnik ochładza się i jest znowu cieczą (lecz nadal jego ciśnienie jest duże). Na tym etapie jest kierowany do zaworu rozprężnego, który obniża jego ciśnienie  co jednocześnie powoduje obniżenie jego temperatury. Ochłodzony czynnik znowu pobiera ciepło z dolnego źródła i cały cykl powtarza się od nowa

Podstawowym rozróżnieniem dla pomp ciepła jest źródło, z którego pobierają ciepło. Wyróżniamy następujące źródła ciepła:

 • powietrze (pompa ciepłą powietrze/woda),
 • woda (pompa ciepła woda/woda),
 • grunt (pompa ciepła solanka/woda).

Tak, prawidłowo dobrana pompa ciepła, której moc jest wystarczająca do pokrycia obciążenia cieplnego budynku oraz zapewni odpowiednią temperaturę na wyjściu dla instalacji grzewczej poradzi sobie w takim przypadku. Pamiętajmy o termomodernizacji budynku dzięki której obniżymy wymaganą moc pompy ciepła oraz obniżymy temperaturę na wyjściu co spowoduje obniżenie kosztów eksploatacji pompy ciepła.

COP (ang. Coefficient of Performance) – współczynnik wydajności pompy ciepła. Definiuje on stosunek użytecznej mocy cieplnej do pobranej energii elektrycznej zasilającej sprężarkę pompy ciepła. Ogromne znaczenie dla wartości COP ma różnica temperatury pomiędzy źródłem dolnym i górnym (dlatego wyższe COP osiągamy przy ogrzewaniu płaszczyznowym). Gdy ona maleje, rośnie COP. Im lepsza pompa ciepła, tym wyższy jej COP w karcie katalogowej.

SCOP (ang. (Seasonal Coefficient of Performance) – sezonowy współczynnik efektywności jest to stosunek przekazanego przez pompę ciepła użytecznego w ciągu roku do energii eklektycznej, zużytej w ciągu roku do napędu sprężarki i napędów pomocniczych. Dzięki SCOP możemy oszacować koszty eksploatacji, a co za tym idzie koszty ogrzewania domu.

Pompa ciepła może być jedynym źródłem ciepła w budynku , ale może też współpracować z innym np. kotłem gazowym, kotłem elektrycznym lub kotłem na paliwo stałe. Dlatego wyróżniamy 4 podstawowe tryby pracy pomp ciepła:

 • monowalentny – pompa ciepła pokrywa 100% zapotrzebowania na ciepło,
 • monoenergetyczny równoległy – pompa ciepła współpracuje z grzałką elektryczną,
 • biwalentny alternatywny – drugie (alternatywne) źródło ciepła zapewnia zapotrzebowanie na ciepło budynku poniżej zadanej temperatury zewnętrznej (poniżej punktu biwalentnego),
 • biwalentny równoległy – drugie (alternatywne) źródło ciepła może się załączyć poniżej punktu biwalentnego aby współpracować z pompą ciepła w celu zapewnienia zapotrzebowania budynku na ciepło.

Tak, pomagamy przy wszystkich formalnościach związanych z finansowaniem inwestycji.

Tak – pompa ciepła może grzać c.w.u.. Pompa ciepła może pracować tylko na ogrzewanie, tylko na c.w.u. lub zaspokajać zapotrzebowanie na ogrzewanie i c.w.u..

Jest wiele czynników wpływających na czas w jakim zostanie wykonana instalacja pompy ciepła. Można jednak założyć, że będzie to średnio 2-4 dni robocze.

Większość producentów wymaga wykonania corocznego przeglądu pompy ciepła aby utrzymać gwarancję na urządzenie. W zależności od tego w jaki sposób instalacja jest eksploatowana oraz w jakich warunkach zaleca się konserwację urządzenia poprzez czyszczenie filtrów (siatkowych oraz magnetycznych), dodania inhibitora korozji, sprawdzenia ciśnienia instalacji itp.

Nie, instalacja pompy ciepła nie wymaga specjalistycznego projektu. Można jednak zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy jeśli na etapie projektowania budynku zrezygnujemy z takich rzeczy jak: przyłącze gazowe, przewody kominowe, specjalne pomieszczenie kotłowni (pompa ciepła nie emituje żadnych spalin czy popiołów).

Osoba decydująca się na montaż pompy ciepła może skorzystać z kilku programów dotacyjnych, dzięki którym można znacząco obniżyć koszt inwestycji. Są to m.in.:

 • „Czyste powietrze”,
 • „Mój prąd”,
 • „Moje Ciepło”,
 • lokalne programy dotacyjne.

Aktualnie w ofercie PGE Obrót S.A. znajdują się pompy ciepła powietrze/woda takich marek jak:

 • Panasonic,
 • Mitsubishi Electric,
 • Daikin,
 • VGE.

Tak. Istnieje możliwość odwrócenia kierunku obiegu pompy ciepła, aby wykorzystać to samo urządzenie również do chłodzenia. Przy ogrzewaniu, dolne źródło ciepła jest zlokalizowane poza budynkiem (ciepło z powietrza, wody, gruntu). W przypadku chłodzenia, cykl jest odwrócony: budynek sam w sobie jest źródłem ciepła podczas gdy powietrze, woda lub grunt przejmują ciepło.

Nowoczesne pompy ciepła pracują cicho.

Dźwięk powstający podczas pracy pompy ciepła zależy wprost od mocy z jaką w danej chwili pracuje oraz od odległości w jakiej znajdujemy się od urządzenia.

Według Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 1 października 2012 r. (DzU 2012 nr 0, poz. 1109, 2012.10.23) na granicy posesji, w zabudowie jednorodzinnej maksymalny poziom hałasu w ciągu dnia nie może być wyższy niż 50 dB(A), a w nocy nie wyższy niż 40 dB(A). Natomiast według prawa budowlanego pompa ciepła powinna być zamontowana co najmniej 3m od granicy działki. Informacje o mocy oraz ciśnieniu akustycznym poszczególnych pomp ciepła znajdziemy w karcie katalogowej.